پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان
کدمطلب: 137ELWre      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۱۵:۳۱:۳۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۷۷
فرمانده حوزره بسیج دانش آموزی فلاورجان:

مبارزه با آسیب های اجتماعی باید به عنوان دغدغه ملی در میان مسئولان مطرح شود

فرمانده حوزره بسیج دانش آموزی فلاورجان گفت: هم اکنون باید یک دغدغه ملی برای مبارزه با آسیب های اجتماعی وجود داشته باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، عاشوری در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه کمیته اجرایی بسیج دانش آموزی استان اصفهان اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم این است که مسئولان دستگاه های مختلف باید گام های اساسی به منظور مبارزه با آسیب های اجتماعی در میان دانش آموزان بردارند.

وی افزود: در سال گذشته بحث دبیرخانه و قرارگاه در شهرستان فلاورجان پیگیری شد و مسئولیت های مختلف نیز تعریف شد که در این راستا آموزش و پرورش با برگزاری ماهانه کلاس های مشاوره ای ویژه خانواده دانش آموزان پیرامون آسیب های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد فرزندان اقدامات موثری انجام داده است.

عاشوری با اشاره به برنامه های اجرا شده به منظور کاهش آسیب های اجتماعی در میان دانش آموزان بیان کرد: اجرای کارگاه های آموزشی ویژه خانواده های در معرض آسیب و معرفی آنها به اداره آموزش و پرورش، برگزاری کلاس های روانشناسی در دوره های مختلف، تهیه کتابچه های مختلف در رابطه با مواد مخدر و راه های درمانی مقابله با اعتیاد از جمله این برنامه ها هستند.

فرمانده حوزره بسیج دانش آموزی فلاورجان ادامه داد: برپایی جلسات پرسش و پاسخ، تهیه بنر و پلاکارد و ... از دیگر اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با اعتیاد است.

وی عنوان کرد: در بحث آمادگی دفاعی در میدان های تیر نیز نه تنها اقدام به برگزاری جلسه آشنایی با مواد مخدر برای دانش آموزان و معلمان کرده ایم، بلکه جلسات توجیهی برای انجمن اولیاء و مربیان برگزار شده است.

عاشوری گفت: یکی از دغدغه های ما، اعزام روحانیون متخصص توسط آموزش و پرورش به بعضی از آموزشگاه هایی که بیشتر در معرض خطر هستند، می باشد که این موضوع باید بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته شود.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه