پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان
کدمطلب: kI4FEwPI      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۰:۳۲:۴۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۸۴

برگزاری ششمین جلسه کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

ششمین جلسه کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور مدیر کل آموزش وپرورش واعضای کمیته پیشگیری برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ششمین جلسه کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با هدف بررسی طرح ها وبرنامه های پیشگیری از اعتیاد وآسیب های اجتماعی در سال تحصیلی 96-95  ، بررسی نقشه راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح مدارس و بررسی دستورالعمل سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار گردید.

قائدیها مدیر کل آموزش وپرورش استان در این جلسه تاکید کرد : با توجه به حضور گسترده دانش آموزان و اعتماد مردم به آموزش و پرورش، برای ما تکلیف و بستری فراهم شده جهت تلاش در عرصه پیشگیری از آسیب های اجتماعی .

وی در ادامه اظهار کرد : الحمدالله آموزش و پرورش استان اصفهان در این زمینه  خوب عمل کرده و  آموزش و پرورش جزو دستگاههای برتراستان در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی شناخته شده ، ولی بازهم باید تلاش زیاد و گسترده ای  در این زمینه  بخصوص با استفاده از ظرفیت وپتانسیل های موجود( مردمی ، دولتی و.......) انجام پذیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همچنین برگزاری نمایشگاه و مسابقات فرهنگی ویژه کارکنان اداره کل – درج پیام های پیشگیری در سرفصل مکاتبات اداری- استفاده از ظرفیت پایگاههای تابستانی در بحث پیشگیری (چه در حوزه فرهنگی و چه حوزه تربیت بدنی)- برنامه ریزی جهت ارایه خدمات به مناطق آسیب پذیر بر اساس رصد وضعیت خطر پذیری مناطق- برگزاری برنامه های فرهنگی نظیر کوه گشت خانوادگی-مسابقات فرهنگی و ورزشی و... را به عنوان مهمترین اقدامات پیشنهادی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر نام برد.

در ادامه این جلسه رئیسی معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش استان به بیان اهداف ، طرح ها وبرنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی اجرا شده در سال تحصیلی 96-95 در سطح استان اشاره کد.

وی در ادامه عنوان کرد : در حال حاضر در آموزش و پرورش فعالیت های متعددی در حوزه پیشگیری در حال انجام است ولی به واسطه محدودیت ها تنها می توانیم 40 درصد دانش آموزان خود را پوشش دهیم و 60 درصد دیگر نیز باید به تدریج تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه