پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان
کدمطلب: Rbr4ZB9b      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۲:۱۵:۴۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۲۲
رئیس اداره آموزش پیش از دبستان و دوره اول ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:

هدف از برگزاری لیگ علمی مهارتی مدیران و مربیان پیش از دبستان، بهسازی و توانمندسازی نیروی انسانی است

رئیس اداره آموزش پیش از دبستان و دوره اول ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: هدف از برگزاری لیگ علمی مهارتی مدیران و مربیان پیش از دبستان، بهسازی و توانمندسازی نیروی انسانی و همچنین شناسایی نیروهای توانمند در این دوره است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، نسرین باباپور در لیگ علمی مهارتی مدیران و مربیان پیش از دبستان استان اظهار کرد: در طول سه سال اخیر، رویکرد ما به دوره پیش از دبستان بسیار ویژه و جدی بوده است به طوری که در جهت کیفیت بخشی به دوره پیش دبستان گام های بلندی برداشته ایم.

وی با اشاره اینکه آمار شرکت کنندگان در لیگ علمی در مرحله اول 3287 نفر بودند، اعلام کرد: آمار مربیان، 1891 نفر و آمار مدیران نیز 1396 نفر بودند. مجموع پذیرفته شدگان، 62 نفر هستند که تعداد مربیان 42 نفر و مدیران 20 نفر اعلام شده اند.

باباپور ادامه داد: از برگزیدگان این مسابقه در جشنواره برترین ها تجلیل به عمل خواهد آمد.

رئیس اداره آموزش پیش از دبستان و دوره اول ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: از شرکت کنندگان تقاضا دارم که بعد از برگزاری آزمون، راهکارهای

کیفیت بخشی به دوره پیش دبستان را ارائه دهید چرا که این موضوع یکی از ضروریات بحث آموزش است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته برنامه هایی به مراکز پیش دبستان اعلام شد، که یکی از این برنامه ها، آموزش مهارت های اجتماعی به کودکان دوره پیش دبستان است.

باباپور تصریح کرد: دوران طلایی شناسایی اختلالات یادگیری در دوره پیش دبستان است که باید کارهای بزرگی در این زمینه صورت بگیرد.

وی گفت: امسال طرح آمیک را در دوره پیش دبستان در نظر گرفته ایم، از جمله آموزش مهارت های یادگیری کودکان دوره پیش از دبستان است به این صورت که مدرسین میانی از مناطق آموزش های لازم را دریافت می کنند و سپس به دیگر مربیان آموزش می دهند.

رئیس اداره آموزش پیش از دبستان و دوره اول ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: دوره هایی را به منظور آموزش مباحث روانشناسی کودک و نیازهای مربیان برای آموزش کودکان مراکز پیش دبستان برگزار می شود.

وی تاکید کرد: از جمله الویت های ما برای مراکز پیش از دبستان، زبان آموزی کودکان با هدف احترام کودکان به خرده فرهنگ ها، ارزش گذاری کردن و پرداختن بیشتر به زبان فارسی است.

باباپور ادامه داد: از الویت های دیگر ما برای مراکز پیش از دبستان، ایجاد عدالت و فرصت های برابر آموزشی در استان، آموزش اولیای دوره پیش دبستان است.

 

گفتنی است در این جلسه همچنین به مرحله ساخت پاورپوینت اشاره شد.

1: جزییات موضوع انتخابی ( واحد یادگیری، نوع فعالیت، نام فعالیت، زمان اجرا، مکان اجرا، نحوه گروه بندی، وسایل مورد نیاز، اهداف آموزشی و شرح فعالیت )در اسلاید ها آورده شود.

2: پاورپوینت قابلیت ارائه به مربیان را داشته باشد.

3: مدت زمان در نظر گرفته شده 45 دقیقه است.

موضوع اول: مشاغل مردم شهر و روستا

موضوع دوم: آداب زندگی مردم

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه