پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان
کدمطلب: EJh3irRT      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۲:۱۷:۲۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۰۴
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:

آمار شرکت کنندگان در لیگ علمی مهارتی مربیان و مدیران پیش دبستانی استان در مرحله اول 3287 نفر بودند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن اشاره اینکه آمار شرکت کنندگان در لیگ علمی در مرحله اول 3287 نفر بودند، گفت: آمار مربیان، 1891 نفر و آمار مدیران نیز 1396 نفر بودند. مجموع پذیرفته شدگان، 62 نفر هستند که تعداد مربیان 42 نفر و مدیران 20 نفر اعلام شده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، شهین جوانی در جلسه لیگ علمی مهارتی دیران و مربیان پیش دبستانی استان اصفهان در خصوص محورهای برنامه ریزی در حوزه معاونت آموزش ابتدایی اظهار کرد: کیفیت بخشی به آموزش، توانمند سازی و بهسازی نیروی انسانی، رشد و توسعه کمی و کیفی در دوره پیش از دبستان از جمله مهمترین محورهای برنامه ریزی شده در این معاونت هستند.

وی افزود: هدف از برگزاری لیگ علمی مهارتی، ارتقای توانمندی همکاران در دوره پیش دبستان است چرا که کار با کودک، یک فعالیت تخصصی است و همکاران باید احساس نیاز برای رشد کنند و از الگوهای خود راهبر نیز بهره مند شوند نه صرف اینکه خود را برای شرکت در آزمون مسابقات آماده کنند.

شهین جوانی همچنین بر دوره پیش دبستان به عنوان پایه و اساس شکل گیری شاکله اساسی دانش آموزان تاکید کرد و افزود: با توجه به نیازسنجی های به عمل آمده و تحلیل محتوای پیش دبستان، نسبت به تحلیل محتوا اقدام شد که در آن، مولفه های آموزه های قرآنی، رفع اختلالات یادگیری، تمرکز، توجه، افزایش دقت و تمرکز دانش آموزان به صورت مستقیم و غیرمستقیم تاکید به عمل آمد.

وی بیان کرد: در مثلث یادگیری به سه رکن اولیاء، دانش آموز و مربی تاکید شده است که هر کدام از این گروه ها باید با ویژگی های رشد نوآموزان آشنا شوند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه اظهاراتش بر انس با قرآن و آموزه های قرآنی به نحوی که آموزه های قرآنی متناسب با سن نوآموز آموزش داده شود و در رفتار آنها نیز متجلی گردد، تاکید کرد.

وی بیان کرد: امروزه نه تنها لذت بخش کردن آموزش در این دوران به واسطه اثرگذاری و ماندگاری آن در اذهان نوآموزان اهمیت بسزایی دارد، بلکه باید به کار گروهی و کسب مهارت های اجتماعی در نوآموزان نیز توجه شود.

گفتنی است، شهین جوانی در پایان جلسه به سوالات مدیران و مربیان مراکز پیش دبستانی استان پاسخ داد. 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه