پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان
کدمطلب: qgxJoBqr      تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ ۰۹:۵۱:۱۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۹۵
رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:

استان اصفهان از رتبه برتر رزرو اینترنتی مدارس کشور برخوردار است

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در حال حاضر برآوردهای موجود نشان می‌دهد که رتبه برتر رزرو اینترنتی کشور برای مدارس مربوط به استان اصفهان است. عباس سراجی با اشاره به اینکه از 9 لغایت 25 اسفندماه رزرو اینترنتی مدارس در سامانه اسکان وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور داشتیم، اظهار کرد: اسامی تعدادی از مدارس به خصوص مدارس گروه الف را در این سامانه بارگذاری کردیم تا بلکه فرهنگیان کشورمان بتوانند وارد این سامانه شوند.

 

 

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در حال حاضر برآوردهای موجود نشان می‌دهد که رتبه برتر رزرو اینترنتی کشور برای مدارس مربوط به استان اصفهان است.

عباس سراجی با اشاره به اینکه از 9 لغایت 25 اسفندماه رزرو اینترنتی مدارس در سامانه اسکان وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور داشتیم، اظهار کرد: اسامی تعدادی از مدارس به خصوص مدارس گروه الف را در این سامانه بارگذاری کردیم تا بلکه فرهنگیان کشورمان بتوانند وارد این سامانه شوند.

وی افزود: تنها شهری که مو معضل کلید به دستان در آن حل شده است، اصفهان است چرا که آموزش و پرورش با وارد کردن مدارس خود در سطح اسکان، کمک بزرگی به این موضوع کرده است.

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: اولین هدف همکاران در جلسات ستاد خدمات شهر استان این است که ابتدا ظرفیت مهمانپذیرها و هتل‌ها و سپس مدارس آموزش و پرورش تکمیل شوند.

وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان اقدام بزرگی در این راستا انجام داده است، گفت: در اقدام بزرگی که شهرداری با اتحادیه مشاورین املاک انجام داد، 12 هزار منزل استیجاری را وارد بحث اسکان کرده است.

سراجی در ادامه عنوان کرد: براساس این طرح، هر خانواده ای که تمایل به اجاره دادن منزل خود به مسافران داشته باشند باید به نزدیکترین بنگاه مشاور املاک محله خود مراجعه کنند و با توجه به اینکه در سامانه مشاورین املاک، اسامی منازل استیجاری منطقه  وجود دارد، طبق نظم خاصی می توانند منزل خود را اجاره دهند.

وی اضافه کرد: در این راستا همچنین اقدام به برقراری ارتباط میان مدارس غیرانتفاعی با اتحادیه مشاورین املاک کردیم به این معنا که موسسین مدارس غیرانتفاعی در صورتی که تمایل داشته باشند وارد بحث اسکان شوند، باید ضمن تحویل دادن لیست مدارس خود به ما،  اسامی مربوطه را به اتحادیه مشاورین املاک واگذار می‌کنیم و مشاورین املاک نیز آنها را با نزدیکترین مشاورین املاک محله مورد نظر لینک می‌کند.

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: مدارس غیرانتفاعی میتوانند وارد بحث اسکان شوند که مجوز لازم را از اتحادیه مشاورین املاک و آموزش و پرورش و شهرداری دریافت کرده باشند.

وی تصریح کرد: هتلداران، آموزش و پرورش، منازل استیجاری و مدارس غیرانتفاعی حدود 180 هزار نفر را برای اسکان پوشش داده میشوند.

سراجی گفت: طبق شیوه نامه وزارت آموزش و پرورش می بایستی از 28اسفندماه برنامه اسکان خود را استارت بزنیم به این معنا که ستادهای اسکان فرهنگیان در سراسر کشور بر روی فاز اجرایی میروند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه اصفهان در کریدور شمال به جنوب یا شرق به غرب کشور وجود دارد و هر سال با ترافیک سنگینی از مسافران روبرو است و موج اول سفرها از 26اسفندماه شروع می شود، ستادهای اسکان فرهنگیان در سراسر استان به روی فرهنگیان و کارمندان دولت، مشاغل آزاد، لشکری و کشوری باز خواهد بود.

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: در سراسر استان 40 منطقه و 40 پایگاه اسکان وجود دارد همچنین یک ستاد مرکزی در اداره کل آموزش و پرورش وجود دارد که این 41 پایگاه، 1350 مدرسه بالغ بر 13 هزار و 500 کلاس درس را در گروه‌های ویژه، الف، ب و ج آماده کرده است.

وی بیان کرد: به منظور ایجاد آسایش برای فرهنگیان، علاوه بر کلاس های در نظر گرفته شده، در شهرستانهایی مانند اصفهان، کاشان، شاهینشهر، گلپایگان، شهرضا، زرین‎‌شهر، نجفآباد، خمینی‌شهر نیز مراکز خانه معلم در نظر گرفته شده است که علاوه بر آن نیز درمانگاه فرهنگیان اصفهان واقع در خیابان باغ گلدسته همه روزه از ساعت 7 صبح تا 12 شب خدمات ارائه میدهند.

سراجی گفت: به منظور جلوگیری از ترافیک سطح شهر همزمان با ورود مسافران به شهر اصفهان، شهرداری در ورودیهای شهر اقدام به ایجاد پایگاههای اسکان و هدایت مسافران کرده است.

وی در ادامه اظهاراتش گفت: طی برقراری تعاملاتی بین استانداری، آمزوش و پرورش، میراث فرهنگی و شهرداری، در سال جاری اداره کل آموزش و پرورش حضور پررنگی در ستادهای اسکان و هدایت شهرداری خواهد داشت.

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: مهمترین اسکانها در اتوبان معلم، پمپ بنزین کیمیا، شمال شهر است که ناحیه 4و 5 حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: در بزرگترین کمپ گردشگری استان یعنی باغ فدک با توجه به موج اول سفرها که حدود 85 درصد مسافران از شمال شهر وارد میشوند، ناحیه 4 و برخوار حضور خواهند داشت.

سراجی گفت: در جنوب شهر نیز که پایگاه اسکان و هدایت شهرداری وجود دارد، ناحیه 3حضور خواهد داشت، همچنین در پایگاه شرق اصفهان نیز ناحیه 6 حضور خواهند داشت و در غرب اصفهان نیز ناحیه یک و خمینیشهر حضور خواهند داشت.

وی بیان کرد: طبق برنامهریزی انجام شده، سه شهرستان برخوار، شاهینشهر و خمینیشهر را به عنوان معین شهر اصفهان انتخاب کردیم که طبق هماهنگیهای انجام شده، از مدارس این شهرستان ها نیز استفاده میکنیم.

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: طبق بررسیهای صورت گرفته، در یک شب میتوانیم 35 هزار نفر در شهر اصفهان و در استان نیز 80 هزار نفر را در مدارس پوشش دهیم.

 

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه